صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

استاندار قزوین:
رویکرد دولت به توسعه و آبادانی روستاها جدی و مستمر است

استاندار قزوین گفت: دولت در توسعه و عمران روستاها و خدمات رسانی به عشایر و روستاییان بویژه پوشش بیمه ای افراد رویکرد جدی و اساسی دارد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به نقل از برنا؛ هدایت الله جمالی پور در مراسم معارفه مدیر جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر استان قزوین که روز چهارشنبه در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: پس از انقلاب اسلامی خوشبختانه اتفاقات بزرگی در روستاها رقم خورده و با ارائه خدمات زیربنایی شاهد توسعه و عمران روستاها هستیم.

وی بیان کرد: دولت نیز در سال های اخیر با رویکرد جدی در توسعه مناطق روستایی گامهای اساسی برای تامین زیرساخت و نیازهای اساسی مردم عشایر و روستایی برداشته و بویژه در اشتغال روستایی تسهیلات خوبی را پرداخت کرده است.

استاندار قزوین یادآورشد: امروز روستا به عنوان کانون تولید برای ما اهمیت ویژه دارد و شاید برخی مشکلات هم  داریم اما در حد توان در ساخت و سازهای روستایی، اجرای طرح های هادی، ساخت بوستان، جاده، درمانگاه، کتابخانه، مسجد، مراکز ورزشی بسیار موفق عمل کرده است.

جمالی پور یادآورشد: شاید یکی از ضعف ها این است که اطلاع رسانی خوبی در حوزه روستایی صورت نگرفته و همه مردم در جریان اقدامات انجام شده نیستند و این ضعف باید با کمک رسانه ها برطرف شود تا مردم بدانند کارهای مهم و بزرگی در روستاها صورت گرفته است.

وی بیان کرد: در روستاها ظرفیت های بی بدیلی داریم که شاید هنوز برخی از آنها محقق نشده و اگر بتوانیم همه این توانمندی ها را مورد بهره برداری قرار دهیم به دستاوردهای بهتری خواهیم رسید.

استاندار قزوین اضافه کرد: عیب دولت این است که خدمات خود را خوب معرفی نکرده و سیاست بر خدمات غلبه داشته و ما در خیلی از موارد نتواتستیم کارهای انجام شده را بگوییم.

وی اظهارداشت: هر دولتی که کاری می کند در واقع خدمات نظام است و اعتماد به نظام را بالا می برد لذا هر گونه اطلاع رسانی در این زمینه که صورت می گیرد موجب افزایش رضایت مندی مردم می شود.

جمالی پور گفت:استان قزوین درظاهر منطقه توسعه یافته و برخوردار است اما در بسیاری از موارد با محرومیت  روبروست که دیده نشده و هنوز کارهای زیادی باقیمانده که باید انجام شود و سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان رویکرد مطلوبی در توسعه روستایی دارد که امیدواریم کارهای مهمی در این بخش انجام شود.

استاندار قزوین اجرای طرح بیمه روستاییان و عشایر را از اقدامات ارزشمند دولت دانست و تصریح کرد: بیمه روستاییان و عشایر می تواند از مهاجرت به شهرها جلوگیری کرده و دغدغه این گروه پر تلاش جامعه را برطرف کند.

در ادامه ضمن تقدیر از خدمات سعید رضایی مدیر سابق، حجت الاسلام سید محمود عرب به عنوان مدیر جدید صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان قزوین معرفی شد.

 
مطالب مرتبط

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور
تامین اشتغال و بیمه روستاییان موجب کاهش مهاجرت به شهرها می شود

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور
تامین اشتغال و بیمه روستاییان موجب کاهش مهاجرت به شهرها می شود

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور گفت: ایجاد اشتغال و تامین بیمه روستاییان موجب ماندگاری در روستاها و کاهش مهاجرت به شهرها می شود.

|

دسترسی نمایندگان مردم کرمان به بانک اطلاعاتی سرپرستان فاقد بیمه استان

دسترسی نمایندگان مردم کرمان به بانک اطلاعاتی سرپرستان فاقد بیمه استان

در پی دیدار مجمع نمایندگان کرمان با مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی؛ مقرر شد که بانک اطلاعاتی کلیه سرپرستان خانوار فاقد پوشش استان جهت پیگیری و سرعت بخشی در بیمه در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

|

درپی تفاهمنامه صندوق بیمه اجتماعی با سازمان بسیج مستضعفین کشور؛

بسیجیان سراسرکشور بیمه می‌شوند
درپی تفاهمنامه صندوق بیمه اجتماعی با سازمان بسیج مستضعفین کشور؛

بسیجیان سراسرکشور بیمه می‌شوند

سردار جعفری گفت: امروزه بیمه یک صنعت است، صنعتی که می‌تواند نقش‌های متعددی را در فعالیت‌ها و ماموریت‌های یک سازمان ایجاد کند و با تفاهمنامه امروز صندوق بیمه اجتماعی در کنار سازمان بسیج، بسیجیان و مشاغل مولد قرار گرفته است.

|

در پی تفاهمنامه صندوق بیمه اجتماعی با سازمان منطقه آزاد قشم؛ 
روستاییان قشم بیمه‌می‌شوند

در پی تفاهمنامه صندوق بیمه اجتماعی با سازمان منطقه آزاد قشم؛
روستاییان قشم بیمه‌می‌شوند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: هم اکنون از جمعیت ۲۰ میلیون نفری روستاییان کشور، یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زیر پوشش خدمات بیمه روستایی، کشاورزی و عشایری قرار دارند.

|

نظرات کاربران