صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
با همکای صندوق بیمه اجتماعی و سپاه و امور عشایر استان فارس؛

همایش عشایری طایفه فارسی مدان ایل قشقایی برگزار شد

صندوق بیمه اجتماعی با همکاری سپاه و امور عشایر استان فارس همایش عشایری طایفه فارسی مدان ایل قشقایی را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شکوهی فرمانده سپاه عشایر استان فارس، در جلسه ای که با حضور کمالی مدیر صندوق در استان فارس، جمالی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، بهرامی مدیر کل امور عشایر استان فارس، فرماندار و امام جمعه شهرستان کازرون و دیگر مسئولین شهرستانی در منطقه عشایری بالاده شهرستان کازرون برگزار شد، گفت: قبل از پیروزی انقلاب تعداد بسیار محدودی از روستاهای کشور دارای راه روستایی و برق بودند در حالی که امروز و در آستانه چهلمین و دومین سال پیروزی انقلاب اغلب روستاهای کشور دارای برق، گاز و راه روستایی مناسب هستند.

وی با اشاره به همایش عشایری طایفه فارسی مدان ایل قشقایی، ادامه داد: باید با برپایی چنین همایش‌ها و نشست‌های با بیان دستاوردها و موفقیت‌های نظام و تاکید بر لزوم حفظ وحدت و اتحاد در جامعه، نقشه‌های دشمنان را خنثی و تبلیغات سوء آنها را بی اثر کنیم.

 

هدف صندوق بیمه اجتماعی گسترش چتر حمایتی صندوق برسرتمام مشولان است

در ادامه این جلسه؛ ...کمالی ضمن خرسندی از برگزاری همایش طایفه فارسی مدان ایل قشقایی گفت: یکی از مهمترین تکالیف مندرج در اصل 29 قانون اساسی، برخوردار نمودن تمامی آحاد جامعه از مزایای بیمه‌های اجتماعی است که سند چشم انداز بیست ساله نظام نیز بر اجرای کامل آن به دور از تبعیض تأکید نموده است. در همین راستا با تأسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر در سال 1384 بعنوان یکی از ارکان اجرائی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی کلیه کشاورزان،روستاییان و عشایر توانستند مانند کارکنان لشکری و کشوری و کارگران از مزایای مستمری بازنشستگی، مستمری بازماندگان متوفی و مستمری از کار افتادگی کلی برخوردار شوند.

کمالی در ادامه به تشریح خدمات و مزایای صندوق و سطوح درآمدی پرداخت و جامعه‌ی هدف صندوق را بصورت جداگانه پرداخت و گفت: 12.5 درصد عشایر کل کشور در استان فارس مستقر هستند و از نظر آمار بیمه‌ای مقام سوم را در کشور داراست.

وی تاکید کرد: باید بتوانیم چتر حمایتی صندوق را بر سر تمامی ایلات و طوایف عشایری استان گسترش دهیم و این امر محقق نمی شود مگر با همکاری صمیمانه تمامی دستگاه‌های خدمات رسان به جامعه ی عشایری که از نزدیک با این قشر در ارتباط هستند.

 

عضویت در بیمه صندوق اجتماعی مساوی با تامین آینده

در ادامه .... بهرامی مدیر کل امور عشایر با اشاره به اهمیت تأمین آینده عشایر گفت :بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر فرصت ارزشمندی است و تمامی دستگاه‌های مرتبط با جامعه ی عشایری باید صمیمانه همکاری کنند تا بتوانیم با به عضویت در آوردن خانوارهای عشایری فارس به نوعی آینده این عزیزان را تأمین کنیم.

در پایان کمالی با اعطاء نمادین احکام مستمری و اهداء لوح تقدیر از کارگزاری 66116 به مناسبت روز زن تجلیل و تقدیر کرد.

 

 
مطالب مرتبط

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند
مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان گفت: اتحادیه تعاونی‌های تولیدی روستایی در حوزه بیمه روستاییان وعشایر تلاش کنند تا روستاییان از خدمات ارزشمند صندوق بیمه اجتماعی استفاده کنند.

|

نظرات کاربران