صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی مطرح کرد:
نا امیدی در روستائیان، موجب مهاجرت آنان می شود

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی ضمن سفر به استان گلستان با ائمه جمعه این استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی، علی شیرکانی با حضور در شورای سیاست گذاری و گردهمائی ائمه جمعه استان گلستان با امامان جمعه این استان دیدار و گفتگو کرد.
شیرکانی در این دیدار به خدماتِ پس از پیروزی انقلاب در روستاها اشاره کرد و گفت: امروز همه ما می دانیم که به برکت انقلاب در دور افتاده ترین روستاهای این کشور امکانات و تاسیساتی همچون آب، برق، تلفن، اینترنت وجود دارد و مردم از آن بهره مندند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشور تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های دیرینه کشاورزان، روستائیان و عشایر برای زمان پیری و کهولت سن آن‌ها، نداشتن بیمه‌های اجتماعی بود و همین دغدغه و نگرانی از آینده، موجب می‌شد که روستائیان در دوران سالمندی به شهرها مهاجرت کنند و مسائل حاشیه نشینی در کشور اتفاق افتاد.
شیرکانی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب، نظام حاکم بر جمهوری اسلامی بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی با ایجاد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ساز و کاری را فراهم کرد که یک روستایی به ذات روستایی بودنش بتواند با حمایت دولت تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گیرد.
وی ضمن بیان سه خدمت اصلی در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان در زمینه مستمری‌های ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت، به حمایت‌های دولت و نمایندگان مجلس شورای از صندوق اشاره کرد و افزود: امسال در پانزدهمین سال تاسیس این صندوق توانستیم طرح همسان سازی حقوق مستمری بگیران بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را در آبان ماه اجرا کنیم و مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران را نیز از ابتدای سال جاری به حساب آنان واریز کردیم.
شیرکانی تاکید کرد: نگاه به کسانی که تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و از خدمات این صندوق بهره مند می شوند، نگاه عزتمندانه و مطالبه گرایانه است و این موضوع در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با بحث دادن اعانه به اقشار ضعیف جامعه در نهادهای دیگر، متفاوت است.
مدیرعامل صندوق همچنین به عیدی مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اشاره کرد و گفت: تلاش کردیم قبل از سایر صندوق‌های بیمه ای، عیدی مستمری بگیران را پرداخت کنیم و در دهه فجر امسال مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به عنوان عیدی به حساب مستمری بگیران بیمه روستائیان و عشایر واریز شد.
مطالب مرتبط

۱۴۹ رشته مشاغل خانگی مشمول بیمه اجتماعی شد

۱۴۹ رشته مشاغل خانگی مشمول بیمه اجتماعی شد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان از امکان بهره‌مندی فعالان مشاغل خانگی از مزایای این صندوق خبر داد و گفت: از ۳۳۵ رشته مصوب مشاغل خانگی، ۱۴۹ رشته مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر می‌شود.

|

در دیدار مدیرصندوق در استان البرز با مدیر کل صدا و سیمای استان بررسی شد؛
تلاش برای انعکاس خدمات صندوق بیمه اجتماعی

در دیدار مدیرصندوق در استان البرز با مدیر کل صدا و سیمای استان بررسی شد؛
تلاش برای انعکاس خدمات صندوق بیمه اجتماعی

در دیدار مدیر صندوق در استان البرز با مدیرکل صداوسیمای این استان چگونگی بهره‌مندی از ظرفیتهای این سازمان را در جهت معرفی بیشتر خدمات صندوق بیمه اجتماعی بررسی شد.

|

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان مطرح کرد؛

تامین معیشت در زمان ازکارافتادگی و سالمندی دغدغه اصلی زنان خانه‌دار
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان مطرح کرد؛

تامین معیشت در زمان ازکارافتادگی و سالمندی دغدغه اصلی زنان خانه‌دار

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان گفت: ناآگاهی، عدم آینده نگری و مسائل اقتصادی را از چالشهای مهم بیمه زنان به ویژه زنان روستایی است.

|

مناقصه عمومی خرید دستگاه دیزل ژنراتور

مناقصه عمومی خرید دستگاه دیزل ژنراتور

  به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شرکت ارزش آفرینان صبا در نظر دارد تا خرید دستگاه دیزل ژنراتور با ظرفیت 200 کیلو ولت آمپر   k.v.a پروژه مجتمع مسکونی ...

|

مناقصه عمومی خرید دستگاه‌های فن کوئل

مناقصه عمومی خرید دستگاه‌های فن کوئل

  به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شرکت ارزش آفرینان صبا در نظر دارد تا خرید دستگاه‌های فن کوئل پروژه مجتمع مسکونی آجودانیه خود را از طریق مناقصه عمومی به ...

|

نظرات کاربران