صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی مطرح کرد:
نا امیدی در روستائیان، موجب مهاجرت آنان می شود

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی ضمن سفر به استان گلستان با ائمه جمعه این استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی، علی شیرکانی با حضور در شورای سیاست گذاری و گردهمائی ائمه جمعه استان گلستان با امامان جمعه این استان دیدار و گفتگو کرد.
شیرکانی در این دیدار به خدماتِ پس از پیروزی انقلاب در روستاها اشاره کرد و گفت: امروز همه ما می دانیم که به برکت انقلاب در دور افتاده ترین روستاهای این کشور امکانات و تاسیساتی همچون آب، برق، تلفن، اینترنت وجود دارد و مردم از آن بهره مندند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشور تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های دیرینه کشاورزان، روستائیان و عشایر برای زمان پیری و کهولت سن آن‌ها، نداشتن بیمه‌های اجتماعی بود و همین دغدغه و نگرانی از آینده، موجب می‌شد که روستائیان در دوران سالمندی به شهرها مهاجرت کنند و مسائل حاشیه نشینی در کشور اتفاق افتاد.
شیرکانی ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب، نظام حاکم بر جمهوری اسلامی بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی با ایجاد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر ساز و کاری را فراهم کرد که یک روستایی به ذات روستایی بودنش بتواند با حمایت دولت تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گیرد.
وی ضمن بیان سه خدمت اصلی در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان در زمینه مستمری‌های ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت، به حمایت‌های دولت و نمایندگان مجلس شورای از صندوق اشاره کرد و افزود: امسال در پانزدهمین سال تاسیس این صندوق توانستیم طرح همسان سازی حقوق مستمری بگیران بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را در آبان ماه اجرا کنیم و مابه التفاوت حقوق مستمری بگیران را نیز از ابتدای سال جاری به حساب آنان واریز کردیم.
شیرکانی تاکید کرد: نگاه به کسانی که تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و از خدمات این صندوق بهره مند می شوند، نگاه عزتمندانه و مطالبه گرایانه است و این موضوع در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با بحث دادن اعانه به اقشار ضعیف جامعه در نهادهای دیگر، متفاوت است.
مدیرعامل صندوق همچنین به عیدی مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اشاره کرد و گفت: تلاش کردیم قبل از سایر صندوق‌های بیمه ای، عیدی مستمری بگیران را پرداخت کنیم و در دهه فجر امسال مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به عنوان عیدی به حساب مستمری بگیران بیمه روستائیان و عشایر واریز شد.
مطالب مرتبط

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند
مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان گفت: اتحادیه تعاونی‌های تولیدی روستایی در حوزه بیمه روستاییان وعشایر تلاش کنند تا روستاییان از خدمات ارزشمند صندوق بیمه اجتماعی استفاده کنند.

|