صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

فرماندارماسال مطرح کرد؛
بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر به کاهش فقر، بهبود زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی کمک می‌کند

فرماندارماسال با اشاره به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: ارائه خدمات بیمه اجتماعی به کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و در نتیجه توسعه اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی، روستایی و عشایر می‌انجامد.

به گزارش روابط‌ عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی با حضور مهندس وحید پورحضرت فرماندار ماسال، هانی عارف مدیر صندوق در استان، بخشدار بخش مرکزی، بخشدار بخش شاندرمن ، بیمه سلامت ، آموزش و پرورش ، مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان ، مدیر تامین اجتماعی و مدیران کارگزاری های این شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه وحید  پورحضرت فرماندار ماسال با اشاره به تشکیل صندوق بیمه روستائیان و عشایر بر اساس اصل ۲۶ قانون اساسی گفت: این صندوق با اهداف مشخص و دستورالعمل‌های خاص و با بهره‌گیری از ظرفیتهای دولتی اقشار آسیب پذیر جامعه را در سراسر کشور تحت پوشش قرارمی‌دهد.

وی ادامه داد: ارائه خدمات بیمه اجتماعی به کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و در نتیجه توسعه اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی، روستایی و عشایر می‌انجامد. در این راستا، دولت مصمم است تا با رویکرد گسترش بیمه‌های اجتماعی در جهت کاهش فاصله طبقاتی جمعیت روستای و شهری، کاهش محرومیت و گسترش عدالت اجتماعی گام‌های موثرتری بردارد.

فرماندار ماسال ویژگی‌های صندوق بیمه کشاورزی را  پرداخت دو برابر سهم بیمه شده توسط دولت، امکان نقل و انتقال سوابق بیمه شده ودریافت مستمری پیری پس از ۱۵ سال پرداخت حق بیمه و داشتن ۶۵ سال سن بیان کرد و افزود: مشمولان بیمه روستائی و عشایری، روستائیان و عشایر،کشاورزان غیرساکن در روستا، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر بیست هزار نفر،رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر بیست هزار نفر،کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی هستند.

پورحضرت تاکید کرد: بخشداران از ظرفیت دهیاران و شورای های اسلامی روستا جهت اطلاع رسانی و ترغیب روستائیان اقدامات لازم را انجام دهند. چرا که با پرداخت حداقل نرخ بیمه می‌توانند پوشش‌هایی اعم از مستمری پیری،  ازکارافتادگی و دیگر مزایای بیمه روستایی و عشایری بهره‌مند شوند

فرماندار ماسال از  مدیریت جهاد کشاورزی خواست تا مراکز ترویج خدمات در بخش مرکزی و شاندرمن با توجه به جمعیت هدف خود این موضوع را در دستور کاری قراردهند.

در ادامه هانی عارف ؛ مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گیلان نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت بیمه ای شهرستان ماسال و نحوه خدمات صندوق ارائه کرد و راهکارهایی جهت جذب بیمه شده اعلام نمود .
مطالب مرتبط

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند
مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان گفت: اتحادیه تعاونی‌های تولیدی روستایی در حوزه بیمه روستاییان وعشایر تلاش کنند تا روستاییان از خدمات ارزشمند صندوق بیمه اجتماعی استفاده کنند.

|