صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

۵۰ سرپرستان خانواده بی‌بضاعت جورقان بیمه شدند

مدیر صندوق در استان همدان گفت: با پیگیری‌های دلسوزانه حسینی امام جمعه شهر جورقان، اعضای شورای اسلامی، شهردار جورقان و با کمک خیرین گرامی تعداد ۵۰ نفر از افرادی که توانایی پرداخت حق بیمه نداشتند، بیمه شدند.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مهدی سماواتی در نشست خبری که باحضور مدیریت وکارکنان استان برگزار شد، گفت: از ابتدای سالجاری با شیوع ویروس کرونا بسته‌های کمک‌ مؤمنانه در جورقان با همکاری دفتر امام جمعه جورقان و مراکز خیرین و همچنین مراکز نیکوکاری شهدا، در بین خانواده نیازمندان با اولویت بین بیماران کرونایی توزیع شد.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های دلسوزانه حسینی امام جمعه شهر جورقان، اعضای شورای اسلامی، شهردار جورقان و با کمک خیرین گرامی تعداد 50 نفر از افرادی که توانایی پرداخت حق بیمه نداشتند، بیمه شدند. این موضوع برای نخستین‌بار در استان همدان انجام شده و امید است که با کمک خیرین بتوانیم افراد کم‌بضاعت را تحت پوشش صندوق قرار دهیم تا در آینده از مزایای بازنشستگی صندوق بهره‌مند شوند.

سماواتی افزود: یکی از معیارهای توسعه، تعداد افراد تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی است و نگاه مسئولان در این راستا می‌تواند کمک بسزایی در ارتقای سطح معیشتی، توانمندسازی و رضایتمندی افراد ساکن در شهر و روستا داشته باشد. تمام تلاش صندوق بیمه روستاییان و عشایر تحقق عدالت اجتماعی و اجرای اصل 29ام قانون اساسی است.

وی با بیان اینکه این شهر از موقعیت جغرافیایی عالی و جوانان تحصیلکرده فراوانی برخوردار است، گفت: نیاز است جوانان از خدمات ارزشمند صندوق آگاهی پیدا کنند، از شورای شهر درخواست دارم زمینه فرهنگ‌سازی در این شهر فراهم شود تا کارگزار صندوق بتواند تمامی افراد واجد شرایط را تحت پوشش قرار دهد.

همچنین امام جمعه شهر جورقان عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را فرصت خوبی دانست که می‌توان با هزینه کم و با کمک دولت از پوشش بیمه اجتماعی برخوردار شد، با شیوع ویروس کرونا، اقشار زیادی از خانواده‌ها با از دست دادن فرصت شغلی خود خسارت دیدند، به همین منظور با کمک خیرین و شورای شهر و همچنین دفتر امام جمعه، حدود 50 نفر از روستاییان تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی افزود: وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیمه روستایی قابل انتقال به بیمه تأمین اجتماعی است، اگر کسی بخواهد اشتغالی ایجاد کند، می‌تواند این بیمه را انتقال دهد و درنهایت نسبت به واریزی بیمه مبلغی را به‌عنوان حقوق ماهیانه دریافت کند، همچنین درصورت فوت فرد بیمه‌گزار دیگر اعضای خانواده می‌توانند به‌عنوان مستمری از این بیمه بهرمند شوند.
حسینی در پایان گفت: سعی داریم با اطلاع‌رسانی در جلسات مختلف، فرهنگ بیمه در خانواده‌ها را نهادینه کنیم و از ظرفیت سایر دستگاهای اجرایی هم استفاده خواهیم کرد.
مطالب مرتبط

۱۴۹ رشته مشاغل خانگی مشمول بیمه اجتماعی شد

۱۴۹ رشته مشاغل خانگی مشمول بیمه اجتماعی شد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان از امکان بهره‌مندی فعالان مشاغل خانگی از مزایای این صندوق خبر داد و گفت: از ۳۳۵ رشته مصوب مشاغل خانگی، ۱۴۹ رشته مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر می‌شود.

|

در دیدار مدیرصندوق در استان البرز با مدیر کل صدا و سیمای استان بررسی شد؛
تلاش برای انعکاس خدمات صندوق بیمه اجتماعی

در دیدار مدیرصندوق در استان البرز با مدیر کل صدا و سیمای استان بررسی شد؛
تلاش برای انعکاس خدمات صندوق بیمه اجتماعی

در دیدار مدیر صندوق در استان البرز با مدیرکل صداوسیمای این استان چگونگی بهره‌مندی از ظرفیتهای این سازمان را در جهت معرفی بیشتر خدمات صندوق بیمه اجتماعی بررسی شد.

|

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان مطرح کرد؛

تامین معیشت در زمان ازکارافتادگی و سالمندی دغدغه اصلی زنان خانه‌دار
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان مطرح کرد؛

تامین معیشت در زمان ازکارافتادگی و سالمندی دغدغه اصلی زنان خانه‌دار

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان گفت: ناآگاهی، عدم آینده نگری و مسائل اقتصادی را از چالشهای مهم بیمه زنان به ویژه زنان روستایی است.

|

مناقصه عمومی خرید دستگاه دیزل ژنراتور

مناقصه عمومی خرید دستگاه دیزل ژنراتور

  به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شرکت ارزش آفرینان صبا در نظر دارد تا خرید دستگاه دیزل ژنراتور با ظرفیت 200 کیلو ولت آمپر   k.v.a پروژه مجتمع مسکونی ...

|

مناقصه عمومی خرید دستگاه‌های فن کوئل

مناقصه عمومی خرید دستگاه‌های فن کوئل

  به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شرکت ارزش آفرینان صبا در نظر دارد تا خرید دستگاه‌های فن کوئل پروژه مجتمع مسکونی آجودانیه خود را از طریق مناقصه عمومی به ...

|

نظرات کاربران