صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
بخشدار مرکزی کبودراهنگ اعلام کرد؛

بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی از تخفیف ۳۰ درصدی عوارض سالیانه سطح روستا بهره‌مند می‌شوند

بخشدار مرکزی کبودراهنگ گفت: روستاییانی که یکی از اعضای خانواده آنها بیمه شده صندوق بیمه اجتماعی باشند، از تخفیف ۳۰ درصدی عوارض سالیانه سطح روستا و عوارض ساخت و ساز بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، بابک جهانگیری بخشدار مرکزی کبودراهنگ در جلسه ترویج و توسعه بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر بخش مرکزی کبودراهنگ که با حضور مدیرصندوق  در استان برگزار شد، گفت: به همت دهیاران، شوراها و کارگزاران بیمه روستایی در شهرستان کبودرآهنگ این استان در دو سال پیاپی توانسته است رتبه برتر استانی در جذب بیمه‌ای اهالی روستاها را کسب کند.

 وی با اشاره به جایگاه و اهمیت بیمه در زندگی اشخاص افزود: همه افرادی که در محدوده سنی ۱۸ تا ۵۰ سال هستند و توانایی پرداخت بیمه تأمین اجتماعی را ندارند، می‌توانند از بیمه دولتی صندوق بیمه روستائیان و عشایر استفاده کنند و از مزایایی حقوق بازنشستگی و ازکارافتادگی، مستمری افراد تحت تکفل بیمه شده استفاده کنند.

بخشدار مرکزی کبودراهنگ تشریح کرد: : این بیمه دولتی است و توانایی انتقال سوابق به بیمه تأمین اجتماعی و برعکس را دارد، میزان پرداختی حق بیمه این صندوق بسیار کمتر از سایر بیمه هاست. زیرا در این بیمه دو برابر حق بیمه سهم متقاضی را دولت پرداخت می‌کند و افراد می‌توانند با پرداخت حداقل ۳۳۰ هزار تومان به صورت سالیانه خود را بیمه کنند.

وی خاطرنشان کرد: از مهمترین وظیفه دهیاران اطلاع رسانی چهره به چهره با حضور کارگزاران به منظور شناساندن مزایای بیمه به اهالی است و در شرایط کنونی مهمترین وظیفه دهیاران پیشگیری، کنترل و مقابله با کرونا ویروس بوده و پس از آن موضوع بیمه از اهمیت بالایی برخوردار است و سایر وظایف دهیاران در اولویت‌های بعدی هستند.

جهانگیری گفت: به منظور تشویق، ترویج و توسعه بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، آن دسته از اهالی روستاهای تابعه که سرپرست و یا یکی از اعضای درجه یک خانوار دارای بیمه اجتماعی روستائیان باشند، می توانند از تخفیف ۳۰ درصدی عوارض سالیانه سطح روستا و عوارض ساخت و ساز بهره‌مند شوند. از مهمترین ملاک‌های ارزیابی عملکرد دهیاران میزان تحقق اهداف بیمه در روستای مربوطه است.

در پایان این جلسه احکام مستمری دو نفر از خانواده‌های روستایی از سوی مدیر بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان و بخشدار مرکزی تقدیم شد.
مطالب مرتبط

۱۴۹ رشته مشاغل خانگی مشمول بیمه اجتماعی شد

۱۴۹ رشته مشاغل خانگی مشمول بیمه اجتماعی شد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان از امکان بهره‌مندی فعالان مشاغل خانگی از مزایای این صندوق خبر داد و گفت: از ۳۳۵ رشته مصوب مشاغل خانگی، ۱۴۹ رشته مشمول بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر می‌شود.

|

در دیدار مدیرصندوق در استان البرز با مدیر کل صدا و سیمای استان بررسی شد؛
تلاش برای انعکاس خدمات صندوق بیمه اجتماعی

در دیدار مدیرصندوق در استان البرز با مدیر کل صدا و سیمای استان بررسی شد؛
تلاش برای انعکاس خدمات صندوق بیمه اجتماعی

در دیدار مدیر صندوق در استان البرز با مدیرکل صداوسیمای این استان چگونگی بهره‌مندی از ظرفیتهای این سازمان را در جهت معرفی بیشتر خدمات صندوق بیمه اجتماعی بررسی شد.

|

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان مطرح کرد؛

تامین معیشت در زمان ازکارافتادگی و سالمندی دغدغه اصلی زنان خانه‌دار
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان مطرح کرد؛

تامین معیشت در زمان ازکارافتادگی و سالمندی دغدغه اصلی زنان خانه‌دار

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان گفت: ناآگاهی، عدم آینده نگری و مسائل اقتصادی را از چالشهای مهم بیمه زنان به ویژه زنان روستایی است.

|

مناقصه عمومی خرید دستگاه دیزل ژنراتور

مناقصه عمومی خرید دستگاه دیزل ژنراتور

  به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شرکت ارزش آفرینان صبا در نظر دارد تا خرید دستگاه دیزل ژنراتور با ظرفیت 200 کیلو ولت آمپر   k.v.a پروژه مجتمع مسکونی ...

|

مناقصه عمومی خرید دستگاه‌های فن کوئل

مناقصه عمومی خرید دستگاه‌های فن کوئل

  به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شرکت ارزش آفرینان صبا در نظر دارد تا خرید دستگاه‌های فن کوئل پروژه مجتمع مسکونی آجودانیه خود را از طریق مناقصه عمومی به ...

|

نظرات کاربران