صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
علمای فقهی ترکمن صحرا:

فعالیت بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی جایز است

پولادوند مدیر بیمه اجتماعی استان: علمای احناف در فتوای جدید خود فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر جایز دانستند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، دوازدهمین جلسه شورای اداری شهرستان ترکمن با حضور دانیال پولادوند مدیر بیمه اجتماعی استان گلستان، صادق شیرنگی فرماندار بندرترکمن و مسئولان این شهرستان در سالن جلسات آموزش و پرورش بندرترکمن برگزار شد.

دانیال پولادوند در این جلسه با بیان اهداف و برنامه‌ها ی صندوق و خدمات و مزایای آن گفت: این صندوق فرصتی است که دولت برای روستائیان و عشایر ایجاد کرده تا بتوانند با پرداخت سهم کوچکی از درآمد خود به این صندوق، در زمان پیری و بازنشستگی با مشکلات اقتصادی کمتری مواجه باشند.

پولادوند سهم دولت از مشارکت مردم در این صندوق را دو برابر اعلام کرد و گفت: 70 درصد حق بیمه روستائیان و عشایر را دولت به عنوان کارفرما می پردازد. بنابراین برای اینکه سهم مردم استان گلستان از این کمک و یارانه پنهان دولت بیشتر شود انتظار داریم که مسئولان شهرستانی در امر اطلاع رسانی به صندوق کمک کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در استان همچنین به برخی مباحث اعتقادی و ابهامات شرعی در مناطق ترکمن نشین استان اشاره کرد و گفت: این موضوع در محفل فقهی علمای ترکمن صحرا مطرح و علمای احناف در فتوای جدید خود فعالیت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر جایز دانستند.
مطالب مرتبط

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند
مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان گفت: اتحادیه تعاونی‌های تولیدی روستایی در حوزه بیمه روستاییان وعشایر تلاش کنند تا روستاییان از خدمات ارزشمند صندوق بیمه اجتماعی استفاده کنند.

|

نظرات کاربران