صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیر صندوق بیمه اجتماعی در آذربایجان غربی اعلام کرد؛

رتبه سوم شهرستان میاندوآب در جذب بیمه شدگان استان

مدیر صندوق بیمه اجتماعی در آذربایجان غربی از کسب رتبه سوم شهرستان میاندوآب از نظر تعداد جذب بیمه شده و رتبه هشتم از نظر ضریب نفوذ در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر،یونس معزّز در ابتدای جلسه ... با اشاره به مبانی قانونی تأسیس صندوق،  همانند اصل 29 قانون اساسی، سند چشم انداز بیست ساله نظام، برنامه های چهارم و پنجم توسعه کشور و قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی، گفت: ساکنین مناطق عشایری و ساکنین شهرهای زیر بیست هزار نفر بر اساس سکونت و رانندگان حمل و نقل بار و مسافر برون شهری ساکن در روستا، مناطق عشایری و  شهرهای زیر بیست هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکتهای وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، کارکنان شرکتهای وابسته به سازمان نظام دامپزشکی کشور، کشاورزان غیر ساکن در روستا و شاغلین مشاغل فصلی می‌توانند تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی قرار گیرند.

وی در ادامه به بررسی وضعیت پوشش بیمه‌ای شهرستان میاندوآب پرداخت و افزود: در حال حاضر تعداد بیمه شده شهرستان میاندوآب 14059 خانوار و تعداد مستمری بگیران 581 نفر است، که از این تعداد 178 نفر مستمری بگیر بازنشسته، 53 نفر مستمری بگیر از کارافتاده و 350 نفر مستمری بگیر بازماندگان هستند که با این وضعیت شهرستان میاندوآب از نظر تعداد جذب بیمه شده رتبه سوم و از نظر ضریب نفوذ رتبه هشتم را در استان دارد.

معزز عنوان کرد: با برنامه‌های اختصاصی شهرستان و استفاده از ظرفیت هم افزایی دستگاه های عضو ستاد، برگزاری طرح ده گردشی و میزخدمت در روستاها توسط کارگزاران شاهد افزایش ضریب نفوذ بیمه اجتماعی در شهرستان به عنوان یکی از قطب های کشاورزی استان خواهیم بود.

وی در ادامه با استناد به ابلاغیه معاونت محترم توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، خواستار اهتمام جدی بخشداران محترم، مشارکت جدی و استفاده از ظرفیت‌های سایر ادارات جهت پوشش فراگیر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شد.

 

در پایان این جلسه نیز با حضور اعضای حاضر احکام تعدادی از مستمری بگیران بازنشسته، ازکارافتاده و بازمانده شهرستان اهداء گردید.
مطالب مرتبط

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند
مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان گفت: اتحادیه تعاونی‌های تولیدی روستایی در حوزه بیمه روستاییان وعشایر تلاش کنند تا روستاییان از خدمات ارزشمند صندوق بیمه اجتماعی استفاده کنند.

|

نظرات کاربران