صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیر کل تعهدات قانونی ، بازنشستگی و مستمری صندوق بیمه اجتماعی خبر داد؛

مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد ۱۴۰۰ اعلام شدند

مشمولان قانون بازنشستگی پیش از موعد ۱۴۰۰ اعلام شدند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، عباس باقری ضمن اعلام این خبر گفت: براساس بند ب ماده 57 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، دولت مکلف است کلیه بیمه شدگان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را که به سن هفتاد سالگی رسیده‌اند در صورت تقاضا و داشتن ده سال سابقه پرداخت حق بیمه به صندوق مذکور بازنشسته کند و متناسب با سنوات حق بیمه پرداختی، مستمری آنها را پرداخت نماید.

لازم به ذکر است از تاریخ لازم الاجراء شدن این بند تا پنج سال، هر سال یک سال از سقف سن بازنشستگی کم خواهد شد و یک سال به سنوات بیمه پردازی افزوده می‌شود.

وی ادامه داد: سال جاری سال چهارم اجرای تبصره یک قانون فوق است، مشمولان این طرح عبارتاند از بیمه شدگانی که دارای 70 سال یا بیشتر و دارای حداقل ده سال سابقه پرداخت حق بیمه و بیمه شدگانی که دارای حداقل شصت و شش سال سن و 14 سال سابقه پرداخت حق بیمه هستند، می‌توانند در صورت تمایل، درخواست بازنشستگی پیش از موعد خود را به کارگزاری صندوق در محل سکونت خود ارائه نمایند تا از مزایای آن بهره‌مند شوند.  

مدیر کل تعهدات قانونی، بازنشستگی و مستمری صندوق بیمه اجتماعی تاکید کرد: درخواست بازنشستگی، بیمه شدگانی که شرایط سن و سابقه بیمه پردازی لازم را دارند و درخواست بازنشستگی آنها در سال گذشته در سامانه سبا ثبت شده است، در سال جاری بررسی و در صورت احراز شرایط قانونی لازم از مزایای بازنشستگی بهره مند خواهند شد. توجه داشته باشید میزان مستمری بیمه شدگانی که براساس قانون مذکور بازنشسته می‌شوند براساس سنوات بیمه پردازی در صندوق محاسبه و پرداخت می‌شود.

 
مطالب مرتبط

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند
مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان؛

اتحادیه‌های تعاون روستایی مکلف به دریافت کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی شدند

مدیر سازمان تعاون روستایی استان گیلان گفت: اتحادیه تعاونی‌های تولیدی روستایی در حوزه بیمه روستاییان وعشایر تلاش کنند تا روستاییان از خدمات ارزشمند صندوق بیمه اجتماعی استفاده کنند.

|

سرپرست معاونت مالی و اقتصادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر منصوب شد

سرپرست معاونت مالی و اقتصادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر منصوب شد

طی حکمی از سوی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، سمیرا منصوری با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت مالی و اقتصادی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر منصوب شد.

|