نسخه آزمایشی
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

معلولیت، مانع خدمت‌رسانی نیست

حسین خوش‌نویس، از کارگزاران زحمت‌کش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است که از سال ۱۳۹۵، به نمایندگی از این صندوق در شهر زارچ از توابع استان یزد، فعالیت می‌کند. به بهانه روز جهانی افراد دارای معلولیت، با این کارگزار صندوق که خود از ناحیه کمر و دو پا دارای معلولیت است، به گفت‌و‌گو نشستیم.

خوش‌نویس، خود را اینگونه معرفی می‌کند: متولد سال 1359 هستم و دو مدرک کارشناسی، یکی در رشته برق الکترونیک از مشهد و دیگری در رشته حقوق از دانشگاه پیام نور دارم.

 

وی می‌افزاید: از سال 1395 کارگزار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در شهر زارچ شده‌ام و کارگزاری ما حدودا 350 نفر بیمه شده دارد. به طور میانگین نیز ماهیانه 6 نفر بیمه شده جدید جذب می‌کنیم.

 

خوش‌نویس، نوع معلولیت خود را جسمی – حرکتی بیان می‌کند و می‌گوید: معلولیت مانع کارکردن و موفقیت نیست. گرچه مشکلات حرکتی زیادی دارم و به‌سختی راه می‌روم، اما چون می‌دانم که صندوق، دلسوز کشاورزان، روستاییان و عشایر است، سختی راه را می‌پذیرم. معلولیت، مانع خدمت‌رسانی نیست و خوشحالم که در گسترش چتر بیمه‌های اجتماعی در میان جامعه، نقش دارم.

 

این کارگزار صندوق می‌افزاید: ترغیب جامعه هدف به بیمه شدن، کار راحتی نیست. عموما از خدمات و مزایای عضویت در صندوق اطلاع کافی ندارند و لازم است با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، اطلاع رسانی بیشتری در خصوص خدمات صندوق صورت گیرد.

 

خوش‌نویس ادامه می‌دهد: جامعه هدف صندوق عموما از اقشار کم‌درآمد اما زحمت‌کش هستند و برای بیمه شدن آنها، باید بیشتر تلاش کنیم.

 

وی خواستار توجه بیشتر صندوق به کارگزاران می‌شود و می‌افزاید: اگر حمایت‌های صندوق از کارگزاران، خصوصا در بحث ارائه تسهیلات بیشتر شود، انگیزه و شوق آنها افزایش می‌یابد و عملکرد بهتری خواهند داشت.

 

کارگزار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان یزد، صحبت‌های خود را این‌گونه به پایان می‌رساند: حق بیمه صندوق در مقابل حق بیمه سایر نهادهای بیمه‌گر، رقم بسیار پایینی است. اگر همه کارگزاران و مدیران صندوق، در کنار هم و دست در دست یکدیگر برای هدف مشترک خود تلاش کنند، به‌طور قطع می‌توان چتر حمایتی صندوق در میان جامعه کشاورزان، روستاییان و عشایر را گسترده‌تر کرد و تعداد بیشتری از آنان را از حمایت‌های دولت و صندوق بهره‌مند ساخت.
مطالب مرتبط

حضور صندوق در نمایشگاه مشاغل خانگی ابرکوه

حضور صندوق در نمایشگاه مشاغل خانگی ابرکوه

نمایشگاه مشاغل خانگی و کسب‌و‌کارهای کوچک، به‌منظور ترویج فرهنگ کار، حمایت از تولید داخلی و اقشار آسیب‌پذیر جامعه، کمک به اقتصاد خانوارها از محل فروش محصول و بازاریابی، ترغیب افراد بیکار به کارآفرینی و رونق مشاغل خانگی در ابرکوه برگزار شد.

|

دیدار مدیر یزد با خانواده مستمری بگیر بخش بهمن

دیدار مدیر یزد با خانواده مستمری بگیر بخش بهمن

به مناسبت روز جهانی معلولان و گرامیداشت روز بیمه، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد در در روستای بداف بخش بهمن حضور یافت و با یکی از خانواده‌های معلول مستمری بگیر صندوق دیدار کرد.

|

معلولان عضو کارگاه‌های حمایت شده تحت پوشش صندوق قرار گیرند

معلولان عضو کارگاه‌های حمایت شده تحت پوشش صندوق قرار گیرند

مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: با توجه به اینکه کارگاه های حمایت شده از پرداخت حق بیمه معاف هستند و مشمول قانون کار هم نیستند، می‌توانند در جهت حمایت و تقویت آینده معلولان با همکاری صندوق بیمه نسبت به عضویت آنها در صندوق اقدام کنند.

|

حضور صندوق در جشنواره انار شهرستان تفت

حضور صندوق در جشنواره انار شهرستان تفت

مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، با حضور در جشنواره انار شهرستان تفت، به تبیین مزایا و حمایت‌های صندوق برای زرتشتیان روستای مبارکه تفت پرداخت.

|

نظرات کاربران