صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر
مدیر فارس:

دولت در حال هدایت سرمایه‌ها به سمت روستاها است

مدیر بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس گفت: خدمات صندوق به جامعه هدف باعث جلوگیری از مهاجرت روستایی به شهر و ایجاد امید به آینده در بین ساکنین روستایی و مناطق عشایری می‌شود و افزایش شغل و رونق در تولید را به‌دنبال دارد.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فارس، حسین کمالی در جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان مهر گفت: سالیان سال خلاء بیمه ای در بین جامعه هدف مشهود بوده که با توجه به تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر در سال 1384 این مشکل مرتفع شده و روستائیان و عشایری تحت پوشش بیمه ای قرار گرفته اند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی به مردم ارائه شده است که گسترش نظام بیمه ای یکی از این خدمات به شمار می رود و دولت در حال حاضر سرمایه ها را به سمت روستاها هدایت می کند.

 

کمالی با اشاره به اصل 29 قانون اساسی و  تاریخچه صندوق به تشریح خدمات و مزایای صندوق و سطوح درآمدی پرداخت و جامعه ی هدف صندوق را بصورت جداگانه معرفی کرد.

 

کمالی در ادامه با بیان این مطلب که استان فارس از نظر آمار بیمه‌ای مقام سوم را در کشور دارا است گفت: آمار بیمه‌شدگان شهرستان مهر 1300خانوار است که این آمار به هیچ وجه رضایت بخش نبوده و تا رسیدن به درصد جذب قابل قبول باید فعالیت های عمده ای صورت پذیرد تا شاهد گسترش بیشتر چتر حمایتی صندوق بر سر جامعه ی هدف باشیم و این امر محقق نمی شود مگر با همکاری صمیمانه شوراها و دهیاری ها که از نزدیک با این قشر در ارتباط هستند.

 

بخشدار وراوی شهرستان مهر در ادامه این جلسه تصریح کرد: صنعت بیمه پشتوانه ای است برای حال و آینده آحاد مردم و در واقع بیمه نقطه ای امن برای کلیه صنوف و مردم است و به نوعی آینده را تضمین می کند.

 

امینی گفت: تحت پوشش بیمه قرار  گرفتن اجتناب ناپذیر است و جایگاه خود را در زندگی شهری پیدا کرده لیکن باید با تلاش و دلسوزی در راستای خدمت به محرومین این امر را در روستا ها و مناطق عشایری محقق کرد.

 

وی افزود: روستاییان و عشایر برای تآمین معاش در سختی هستند و باید این عزیزان را از خدمات بیمه روستاییان و عشایر بهره‌مند ساخت تا در آینده شاهد حفظ کرامت انسانی این عزیزان باشیم. لذا امینی از دهیاران و شوراهای اسلامی خواست با دلسوزی و تلاش فرهنگ بیمه را در بین جامعه هدف نهادینه کنیم.
مطالب مرتبط

هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود
هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود

نایب رئیس هیأت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: پیرو مذاکرات انجام شده، مسئله انتقال سابقه به سازمان تأمین اجتماعی در آینده‌ای نزدیک برطرف خواهد شد.

|

پناه، معاون وزیر کار:

بیمه اجتماعی روستایی ظرفیت ارزشمندی است
پناه، معاون وزیر کار:

بیمه اجتماعی روستایی ظرفیت ارزشمندی است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را ظرفیتی بسیار ارزشمند دانست و گفت: روستاییان و عشایر، قالی بافان، گلخانه‌داران و دیگر حرف وابسته به بخش کشاورزی و عشایری می‌توانند از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند.

|

پاسخگویی مدیر فارس از طریق سامانه الکترونیکی سامد

پاسخگویی مدیر فارس از طریق سامانه الکترونیکی سامد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس با حضور در استانداری این استان، از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم با دولت (سامد) به سوالات کشاورزان، روستاییان و عشایر پاسخ داد.

|

نظرات کاربران