صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

فرماندار سنندج: رساندن خدمات صندوق به روستاییان زحمتکش باید دغدغه ما باشد

دومین جلسه ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر، در ابتدای این جلسه جبار احمد پور مدیر صندوق در استان کردستان، مصوبات اولین جلسه ستاد شهرستان را یادآوری و گزارشی از وضعیت بیمه‌شدگان شهرستان ارائه کرد.

 

مدیر استان در ادامه به سهمیه تکلیفی شهرستان اشاره کرد و گفت: تاکنون 63 درصد از سهمیه شهرستان تحقق پیدا کرده و امیدواریم با همکاری اعضا تا پایان سال به این مهم دست یابیم.

 

احمدپور با تاکید بر ضرورت تبیین خدمات صندوق برای مخاطبان، از کلیه اعضا خواست در جلسات و نشست‌های که برگزار می‌کنند، زمانی را به تشریح و تبیین خدمات صندوق اختصاص دهند تا همه بتوانند از این خدمات نظام و دولت بهره مند شوند .

 

در ادامه این جلسه، فرماندار سنندج با اشاره به اهمیت و ضرورت بیمه اجتماعی روستایان و نتایج سازنده واجتماعی آن برای ساکنان روستاها، گفت: دولت به نتایج مثبت بیمه اجتماعی به ویژه برای سن سالمندی در روستاها آگاه است و به همین دلیل می‌کوشد با راه‌اندازی جنبشی از نیروهای موثر اجتماعی، روستاییان را متقاعد به استفاده از این بیمه کند.

 

محمد ابراهیم زارعی، بهره مندی روستاییان از مستمری بازنشستگی را ضروری و نیازی قطعی خواند و از همه مسئولان خواست که در توجیه روستاییان برای استفاده از  بیمه اجتماعی کشاورزان و عشایر کوشش کنند.

 

وی گفت: مدیران و بخشداران و گروه‌های مرجع و مروجان روستایی و افرادی که دارای نفوذ کلام هستند، به دقت اهمیت بیمه اجتماعی کشاورزان را برای مردم تبیین کنند.

 

فرماندار سنندج از همه دست‌اندرکاران خواست تبیین ضرورت استفاده روستاییان از  بیمه اجتماعی را « به جدیت» در دستور کار قرار دهند.

 

زارعی در ادامه با اشاره به سختی کار قالی بافی و تجلیل از آثاری که توسط قالیبافان کردستانی خلق می شود، عنوان کرد: فرش‌بافان ما در اوج گمنامی آثاری خلق می کنند که در بسیاری از موزه ها و نمایشگاهای هنری کشورهایی اروپایی مورد استفاده و تجلیل قرار می‌گیرند.

 

وی با تاکید بر ضرورت گسترش سطح پوشش بیمه اجتماعی قالیبافان افزود: دریافت مستمری بازنشستگی می تواند کمی از رنج و سختی کار قالی بافی در سنین بالا را جبران نمایید.
مطالب مرتبط

تقدیر از مستمری بگیران سروآباد کردستان

تقدیر از مستمری بگیران سروآباد کردستان

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان در مراسم تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی شهرستان سروآباد کردستان حاضر شد و از مستمری بگیران صندوق در این شهرستان تقدیر کرد.

|

تقدیر از یاران صندوق در کردستان

تقدیر از یاران صندوق در کردستان

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان، در مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر روستای تازه‌آباد بهارستان بخش حسین‌آباد شهرستان سنندج حضور یافت و از رئیس شورای بخش، ماموستای روستا، دهیار و برخی از بازنشستگان صندوق تقدیر کرد.

|

بخشدار سیروان: ماموستایان مزایای صندوق را برای مردم بازگو کنند

بخشدار سیروان: ماموستایان مزایای صندوق را برای مردم بازگو کنند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان با حضور در نشست آموزشی امامان جمعه و جماعت روستایی، بهورزان و دهیاران بخش سیروان شهرستان سنندج، مزایای عضویت در این صندوق را برای حاضران تشریح کرد.

|

نظرات کاربران