صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

مقام سوم فارس در بخش بیمه‌ای کشور

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس با بیان اینکه استان فارس از نظر آمار بیمه‌ای مقام سوم را در کشور دارا است گفت: تا رسیدن به درصد جذب رضایت بخش باید فعالیت‌های عمده‌ای صورت پذیرد تا بتوانیم چتر حمایتی صندوق را بر سر جامعه هدف گسترش دهیم و این امر محقق نمی‌شود مگر با همکاری صمیمانه تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان به جامعه عشایری که از نزدیک با این قشر در ارتباط هستند.

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فارس، حسن کمالی در جلسه ستاد توسعه بیمه روستایی شهرستان لامرد افزود: یکی از مهم‌ترین تکالیف مندرج در اصل 29 قانون اساسی، برخوردار نمودن تمامی آحاد جامعه از مزایای بیمه‌های اجتماعی است و سند چشم انداز بیست ساله نظام نیز بر اجرای کامل آن به دور از تبعیض تأکید کرده است.

 

وی ادامه داد: در همین راستا با تأسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 1384 به‌عنوان یکی از ارکان اجرائی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلیه کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز امکان پیدا کردند که مانند کارکنان لشکری و کشوری و کارگران از مزایای مستمری بازنشستگی، مستمری بازماندگان متوفی و مستمری از کار افتادگی کلی برخوردار شوند.

 

کمالی به تشریح تاریخچه، خدمات، مزایای صندوق و سطوح درآمدی پرداخت و جامعه هدف صندوق را به صورت جداگانه معرفی کرد.

 

عبداللهی بخشدار مرکزی لامرد هم در این جلسه گفت: روستاییان و عشایر همانند شاغلان از خدمات بیمه اجتماعی برخوردار نیستند؛ لذا بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کمک بسیار بزرگی در جهت تامین آینده این عزیزان است.

 

وی از تمامی دهیاران، شوراها و دستگاه‌های مرتبط خواست تا با اطلاع‌رسانی خدمات و مزایای صندوق حقی از جامعه هدف شهرستان تضییع نگردد و گامی موثر در راستای تحقق عدالت اجتماعی برداشته شود.
مطالب مرتبط

هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود
هنردوست،‌ نایب‌رئیس هیات‌مدیره صندوق خبر داد:

مشکلات نقل و انتقال سوابق برطرف می‌شود

نایب رئیس هیأت‌مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: پیرو مذاکرات انجام شده، مسئله انتقال سابقه به سازمان تأمین اجتماعی در آینده‌ای نزدیک برطرف خواهد شد.

|

پناه، معاون وزیر کار:

بیمه اجتماعی روستایی ظرفیت ارزشمندی است
پناه، معاون وزیر کار:

بیمه اجتماعی روستایی ظرفیت ارزشمندی است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را ظرفیتی بسیار ارزشمند دانست و گفت: روستاییان و عشایر، قالی بافان، گلخانه‌داران و دیگر حرف وابسته به بخش کشاورزی و عشایری می‌توانند از این فرصت به‌خوبی استفاده کنند.

|

پاسخگویی مدیر فارس از طریق سامانه الکترونیکی سامد

پاسخگویی مدیر فارس از طریق سامانه الکترونیکی سامد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس با حضور در استانداری این استان، از طریق سامانه الکترونیکی ارتباط مردم با دولت (سامد) به سوالات کشاورزان، روستاییان و عشایر پاسخ داد.

|

نظرات کاربران