صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

برگزاری نشست خبری در خراسان رضوی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت: این استان بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ با بیش از ۷ هزار نفر خانوار عشایری و ۵۱۵ هزار خانوار روستایی بیشترین جمعیت مشمول کشور را دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمود کاظمی در نشست‌ خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به اعطای تسهیلات به مستمری بگیران صندوق اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی ‌کشاورزان، روستاییان و عشایر به‌عنوان یکی از چهار صندوق پایه کشور که زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی است، صندوق جوان‌ترین صندوق بیمه اجتماعی در کشور نیز محسوب می‌شود.

 

کاظمی گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تعهدات بلندمدتی دارد که شامل مستمری پیری، از کارافتادگی کلی و مستمری بازماندگان است.

 

وی افزود: وجه تمایز این صندوق، اختیاری بودن عضویت و حمایت دولت است که نقش کارفرما را ایفا می‌کند که در این زمینه باید به افراد اطلاع‌رسانی شود.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی با بیان اینکه در این صندوق همه‌ساله 8 سطح درآمدی تصویب می‌شود، اظهار کرد: گروه‌های هدف این صندوق شامل روستاییان، عشایر، کشاورزان غیر ساکن در روستا و مشاغل حوزه صنایع دستی، زنبورداران، قالیبافان، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی می‌شود که افراد ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها در سطح استان عضو این صندوق شوند.

 
مطالب مرتبط

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه مطرح کرد؛

خدمات بیمه‌ای به طور گسترده اطلاع‌رسانی شود
معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه مطرح کرد؛

خدمات بیمه‌ای به طور گسترده اطلاع‌رسانی شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: اطلاع‌رسانی در خصوص خدمات مطلوب و حمایتی این بیمه نیازمند ورود جدی دهیاران، شوراها، مشارکت سازمان‌های وابسته و روستاییان است.

|

معاون استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

امکان لحاظ شدن عملکرد بیمه‌ای در ارزیابی سالانه دهیاران
معاون استاندار خراسان رضوی مطرح کرد:

امکان لحاظ شدن عملکرد بیمه‌ای در ارزیابی سالانه دهیاران

معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: به‌منظور پوشش حداکثری جمعیت هر روستا، امکان لحاظ شدن آیتم بیمه‌ای در عملکرد و ارزیابی سالانه دهیاران وجود دارد.

|

زهدی خبر داد:

افزایش 20 درصدی افراد تحت پوشش در سه ماه اخیر
زهدی خبر داد:

افزایش 20 درصدی افراد تحت پوشش در سه ماه اخیر

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان مرکزی، از افزایش ۲۰ درصدی تعداد افراد تحت پوشش این صندوق در سه ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل خبر داد و افزود: این افزایش در راستای تحقق شعار جهش تولید و بهره‌مندی اقشار مولد از خدمات بیمه‌ای انجام شد.

|

نظرات کاربران