نسخه آزمایشی
صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر

برگزاری نشست خبری در خراسان رضوی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت: این استان بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ با بیش از ۷ هزار نفر خانوار عشایری و ۵۱۵ هزار خانوار روستایی بیشترین جمعیت مشمول کشور را دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمود کاظمی در نشست‌ خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به اعطای تسهیلات به مستمری بگیران صندوق اظهار داشت: صندوق بیمه اجتماعی ‌کشاورزان، روستاییان و عشایر به‌عنوان یکی از چهار صندوق پایه کشور که زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی است، صندوق جوان‌ترین صندوق بیمه اجتماعی در کشور نیز محسوب می‌شود.

 

کاظمی گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تعهدات بلندمدتی دارد که شامل مستمری پیری، از کارافتادگی کلی و مستمری بازماندگان است.

 

وی افزود: وجه تمایز این صندوق، اختیاری بودن عضویت و حمایت دولت است که نقش کارفرما را ایفا می‌کند که در این زمینه باید به افراد اطلاع‌رسانی شود.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی با بیان اینکه در این صندوق همه‌ساله 8 سطح درآمدی تصویب می‌شود، اظهار کرد: گروه‌های هدف این صندوق شامل روستاییان، عشایر، کشاورزان غیر ساکن در روستا و مشاغل حوزه صنایع دستی، زنبورداران، قالیبافان، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی می‌شود که افراد ۱۸ تا ۵۰ سال می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها در سطح استان عضو این صندوق شوند.

 
مطالب مرتبط

تقدیر از یاران صندوق در کردستان

تقدیر از یاران صندوق در کردستان

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کردستان، در مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر روستای تازه‌آباد بهارستان بخش حسین‌آباد شهرستان سنندج حضور یافت و از رئیس شورای بخش، ماموستای روستا، دهیار و برخی از بازنشستگان صندوق تقدیر کرد.

|

برپایی میز خدمت در نماز جمعه آسار

برپایی میز خدمت در نماز جمعه آسار

هادی بشیری، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان البرز با حضور در نماز جمعه شهر آسارا، مشکلات بیمه ای روستائیان و عشایر این بخش را بررسی کرد.

|

اعطای احکام مستمری بگیران صندوق در استان فارس

اعطای احکام مستمری بگیران صندوق در استان فارس

رحیمی استاندار فارس، قاسمی مدیرکل جهاد کشاورزی استان، کمالی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس و جمعی از مسئولان استانی با حضور در روستای کورده از توابع شهرستان لارستان استان فارس، احکام تنی چند از مستمری بگیران صندوق را به آنها اهدا کردند.

|

نظرات کاربران