دستور اداری شماره 3 – بازنشستگی پیش از موعد

معاونین …

ادارات کل ستادی …

مدیریت استان …

کارگزاری …

در راستای اجرای بند “ب” ماده 57 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور که مقرر می‌دارد: ” دولت مکلف است کلیه بیمه‌شدگان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را که به سن هفتادسالگی رسیده‌اند، در صورت تقاضای آنان و داشتن سابقه پرداخت حق بیمه به مدت ده سال به صندوق مذکور بازنشسته نموده و متناسب با سنوات حق بیمه پرداختی، مستمری به آنان پرداخت نماید.

ازآنجاکه گزارشات واصله از استان‌ها و مراجع برون‌سازمانی، بیانگر این موضوع است که برخی از بیمه‌شدگان متقاضی، شرایط مقرر در ماده‌واحده را پس از زمان مقرر احراز نموده و یا در طول زمان اجرای قانون کسب خواهند نمود، لذا نحوه‌ی ادامه اجرای قانون به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می‌گردد:

 

  1. کلیه کارگزاری‌ها و مدیریت­ها استانی مکلفند از تاریخ صدور این دستور اداری نسبت به دریافت و ثبت درخواست متقاضیانی که دارای شرایط حداقل 70 سال سن با 10 سال سابقه بیمه­پردازی می‌باشند، اقدام نمایند.

تبصره: کلیه بیمه‌شدگان متقاضی که در طول پنج سال اجرای قانون شرایط سنی و سابقه بیمه پردازی مندرج در ماده‌واحده برای آنان حاصل گردد، می‌توانند نسبت به ارائه درخواست جهت بهره‌مندی از مزایای مستمری بازنشستگی پیش از موعد اقدام نمایند.

  1. اداره­کل آمار، فن‌آوری اطلاعات و محاسبات بیمه‌ای موظف است نسبت به ایجاد دسترسی در سامانه سبا بر اساس شرایط مقرر در بند یک این دستور اداری اقدام نماید.
  2. ادارات کل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی و تعهدات قانونی موظفند نسبت به کنترل نحوه پیاده‌سازی فرآیند در سامانه سبا و اطمینان از انجام صحیح کار اقدام نمایند.

لازم به ذکر است مسئول حسن اجرای این دستور اداری، کارگزاران؛ مدیریت استان؛ اداره­کل آمار، فن‌آوری اطلاعات و محاسبات بیمه‌ای؛ اداره­کل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی و اداره­کل تعهدات قانونی می‌باشند.

ارسال نظر شما

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 582
  • 4,189,463
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©