نحوه تأثیر سوابق منتقله از سایر صندوق‌های بیمه اجتماعی به مقصد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در احراز شرایط بازنشستگی و تعهدات بلندمدت

در راستای اجرایی نمودن مصوبه مورخ 24/06/1399 شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی و همچنین ابلاغیه شماره 202087 مورخه 04/11/1399 وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی با موضوع نقل‌وانتقال حق بیمه یا کسور بازنشستگی از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به سایر سازمان‌ها و صندوق‌های بازنشستگی و یا بالعکس، چگونگی و نحوه تأثیر سوابق منتقله از سایر صندوق‌های بیمه اجتماعی به مقصد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در احراز شرایط بازنشستگی و تعهدات بلندمدت به شرح ذیل تعیین و ابلاغ می‌گردد:

1- شرط اولیه (الزامی):

متقاضی می‌بایست در زمان ارائه درخواست نقل سابقه و در تمام مراحل تا زمان تکمیل فرایند نقل سابقه با وضعیت بیمه‌شده فعال در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار داشته باشد.

2- نحوه احتساب و تأثیر سوابق منتقله در بهره‌مندی از مستمری دوران پیری (سالمندی):

متقاضیان و بیمه‌شدگان با داشتن حداقل 65 سال سن تمام، حداقل 10 سال تمام سابقه بیمه پردازی نزد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مشروط بر آنکه مجموع سوابق ایشان در صندوق با سوابق منتقله از سایر صندوق‌ها حداقل 15 سال تمام باشد می‌توانند از مزایای مستمری دوران پیری (سالمندی) بهره‌مند گردند.

 

3– نحوه احتساب و تأثیر سوابق منتقله در احراز شرایط ازکارافتادگی کلی و فوت غیر ناشی از کار:

شرط بهره‌مندی از مزایای مستمری فوت و ازکارافتادگی کلی غیر ناشی از کار برای بیمه‌شدگانی که نسبت به انتقال سوابق خویش به مقصد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اقدام می‌نمایند، دارا بودن حداقل یک سال سابقه و حداقل 90 روز سابقه بیمه پردازی نزد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سال منتهی به فوت و ازکارافتادگی کلی خواهد بود.

تبصره (1): درصورتی‌که بیمه‌شده متقاضی نقل سوابق هیچ‌یک از شرایط مذکور را احراز ننماید سوابق منتقله صرفاً در حساب انفرادی ایشان در بخش سوابق خارجی درج و قابل رویت خواهد بود.

تبصره (2): ضوابط مقرر در این بخشنامه به لحاظ نحوه تأثیر سوابق منتقله بیمه‌شدگان به مقصد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در احراز شرایط دوران پیری (سالمندی)، ازکارافتادگی کلی و بازماندگان متوفی جایگزین بندهای مرتبط در دستورالعمل‌های پیشین صادره خواهد بود.

 

مسئولیت نظارت و حسن اجرای این دستورالعمل بر عهده معاونت‌ها، ادارات کل وصول حق بیمه و حساب‌های انفرادی، تعهدات قانونی، آمار و فناوری اطلاعات و محاسبات بیمه‌ای، امور مالی، مدیریت‌های استانی و کارگزاری‌های صندوق در سراسر کشور می‌باشد.

ارسال نظر شما

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 565
  • 4,189,446
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©